Lista e Anglisë për ndeshjet e marsit ndryshon

  • A.P /
  • 20 March 2023 - 18:14
Lista e Anglisë për ndeshjet e marsit ndryshon

Kombëtarja e Anglisë ka njoftuar për disa ndryshime të bëra në listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e para kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Nick Pope, Marcus Rashford dhe Mason Mount janë futbollistët që janë larguar nga lista shkaku i lëndimeve.

Përzgjedhësi Gareth Southgate e ka ftuar Frasen Forster në vend të Pope, teksa nuk ka përzgjedhur ndonjë zëvendësues për Rashford dhe Mount.

Anglia ndeshjen e parë do ta luajë në udhëtim kundër Italisë, më 23 mars, kurse pas tre ditësh e pret Ukrainën.

Përveç këtyre tri kombëtareve, në Grupin C janë edhe Maqedonia e Veriut e Malta.

(Kosova Sot Online)