Zhduket lojtari argjentinas, është gjetur vetëm makina e tij e shkatërruar

  • S.A /
  • 21 March 2023 - 08:21
Zhduket lojtari argjentinas, është gjetur vetëm makina e tij  e shkatërruar

Sulmuesi i Colon Santa Fe, Brian Fernandez është zhdukur për më shumë se një javë dhe makina e tij është gjetur e shkatërruar, transmeton "Kosova Sot Online"..

Siç shihet edhe në fotot makinës së tij i janë thyer xhamat, ndërsa mungonin rrotat.

28-vjeçari ishte lënë jashtë skuadrës javën e kaluar, me trajnerin që e ndëshkoi për mungesën në stërvitje.

Fernandez nënshkroi për Colon në janar 2020, por një sërë problemesh duke përfshirë përdorimin e drogës dhe çështje të tjera me femrat, ai u arrestua tetorin e kaluar për shkak të sherrit në një stacion autobusi.

Pavarësisht kësaj, klubi i dha atij vetëbesim, duke rinovuar kontratën e tij vitin e kaluar deri në verën e vitit 2023.

KOsova Sot Online )