Sonte përballja Itali-Angli

  • A.P /
  • 23 March 2023 - 17:07
Sonte përballja Itali-Angli

Që nga sot nisin ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian të vitit 2024.

Pikërisht sonte zhvillohet një super përballje.

Dy finalistët e edicionit të kaluar në Evropian, Italia dhe Anglia do të përballen me fillim nga ora 20:45.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin e Napolit, “Diego Armando Maradona”.

Dy ekipet janë pjesë e grupit C, së bashku me Maqedoninë e Veriut, Ukrainën dhe Maltën.

(Kosova Sot Online)