Al-Nassr po rendit fitoret në Arabinë Saudite, Ronaldo përgëzon ekipin

  • A.P /
  • 29 September 2023 - 21:50
Al-Nassr po rendit fitoret në Arabinë Saudite, Ronaldo përgëzon ekipin

Al-Nassr regjistroi sonte fitoren e gjashtë radhazi në Ligën Profesionale Saudite.

Skuadra e drejtuar nga Luis Castro fitoi 1:2 në udhëtim ndaj Al-Taee

Kjo ishte fitorja e nëntë radhazi në të gjitha garat për Al-Nassr.

Cristiano Ronaldo edhe një herë doli të jetë vendimtar për skuadrën e tij, pasi kontribuoi me asistim dhe gol.

Ylli portugez e vlerësoi fitoren si të rëndësishme, teksa e përgëzoi ekipin pas ndeshjes.

“Një tjetër fitore e rëndësishme dhe 9 fitore radhazi! Bravo Ekipi! Le të vazhdojmë punën e mirë!”, shkroi 38-vjeçari në rrjetet sociale.

(Kosova Sot Online)