Fundjava sjell xhiron e 16-të në Superligë

  • S.A /
  • 01 December 2023 - 09:45
Fundjava sjell xhiron e 16-të në Superligë

Fundjava sjellë xhiron e 16-të të Superligës në futboll, ku dy ndeshje priten të zhvillohen të shtunën e tri të tjera të dielën, transmeton "Kosova Sot Online ".

Ndeshja më interesante zhvillohet në Podujevë, Llapi e pret ekipin e Malishevës.

Llapjanët hyjnë në këtë takim pas dy fitoreve radhazi dhe janë të kërkim të tretës për të mbetur në pozitën e dytë në tabelë.

Në krahun tjetër, malishevasit në rast të ndonjë rezultati negativ janë në rrezik ta humbin vendin e pestë.

Duelin e parë të sezonit e kishte fituar Llapit 3:2 në udhëtim.

Kjo ndeshje luhet të shtunën, e bashkë me të edhe ndeshja Liria-Gjilani.

Të dy ekipet janë në zonën e rrezikut. Prizrenasit janë të fundit në tabelë me 9 pikë, kurse dy vende më lartë gjilanasit me 14 sosh.

Liria në këtë përballje do të paraqitet me trajnerin e ri, të cilin e prezantoi gjatë ditës së mërkurë.

Lideri, Ballkani në shtëpi të dielën takohet me Fushë Kosovën dhe shihet favorit për tre pikët e radhës dhe blindimin e vendit të parë edhe më shumë.

Derisa, Fushë Kosova kërkon befasinë dhe ikjen e pozitës së parafundit. 

Një sfidë shumë interesante do të jetë mes Dukagjinit e Prishtinës. Momentalisht vetëm një pikë i ndan këto dy skuadra.

Kryeqytetasit janë të katërtit me 21 pikë, derisa klinasit të gjashtit me 20 sosh.

Përballja e parë mes njëra tjetrës u mbyll pa fitues 2:2. 

Drita-Feronikeli 74 ndeshja e fundit e xhiros. Të kaltrit nga Gjilani përballen me Niklin me trajner të ri, pas largimit të Akis Vavalis. Drejtimin e ka marr Zekirija Ramadani dhe detyra e tij është ta mbajë në garë për titull, ani pse është 10 pikë larg liderit. Feronikeli është i shtati me 15 pikë.

(Kosova Sot Online )