Gjest fantastik nga tifozët francezë, hedhin arinj lodra në fushë për fëmijët në nevojë

  • S.A /
  • 04 December 2023 - 12:43
Gjest fantastik nga tifozët francezë, hedhin arinj lodra në fushë për fëmijët në nevojë

Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një fushatë ndërgjegjësimi, transmeton "Kosova Sot Online".

Dhurimi i lodrave pellushi është pjesë e një nisme bamirësie të organizuar nga Lille për të mbështetur fëmijët e sëmurë përpara Krishtlindjeve, shkruan abcnews.

Të gjitha lodrat e mbledhura do t’u dhurohen pacientëve të vegjël në institucionet e kujdesit shëndetësor në Lille dhe zonën përreth.

(Kosova Sot Online )