Peja e Trepça synojnë sot fitoret e radhës

  • A.P /
  • 10 December 2023 - 09:51
Peja e Trepça synojnë sot fitoret e radhës

Java e 12-të e Superligës së Kosovës në basketboll do të mbyllet sot, pasi të jenë zhvilluar dy ndeshjet e para.

Fillimisht, nga ora 17:00 do të takohen Istogu dhe Peja. Ndeshja do të zhvillohet në palestrën “Karagaçi”, me Istogun në cilësinë e vendasit.

Istogasit kanë një fitore e dhjetë humbje, ndërsa kampionët e Kosovës tani renditen në vendin e dytë me tetë fitore e tri humbje.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiro do të zhvillohet në “Minatori”, me liderët e tabelës, Trepçën, që pret Proton Cable Prizrenin.

Mitrovicasit kanë bilanc prej nëntë fitoreve e dy humbjeve, kurse prizrenasit kanë katër fitore e shtatë humbje. 

(Kosova Sot Online)