Barcelona fiton me mund ndaj Almerias

• 20 December 2023 - 22:08

Barcelona është rikthyer te fitoret.

Katalonasit shënuan fitore të vështirë 3:2 ndaj Almerias që gjendet në pozitën e fundit në tabelë, në kuadër të javës së 18-të në La Liga.

Raphinha kaloi vendasit në epërsi në minutën e 33-të të ndeshjes, para se Leo Baptistao të barazonte shifrat tetë minuta më pas.

Sergi Roberto shënoi për ta rikthyer epërsinë e vendasve në minutën e 60-të pas harkimit nga Raphinha.

Por, mysafirët arritën të gjenin forcën për të barazuar edhe njëherë rezultatin në minutën e 71-të përmes Gonzalez.

E Roberto doli sërish në skenë në minutën e 83-të kur realizoi golin e dytë personal dhe të fitores për Barcelonën.

Kjo fitore e dërgon në 38 pikë në vendin e tretë Barcelonën, kurse Almeria mbetet e fundit me pesë pikë gjithsej.