Inzaghit ia kanë vënë syrin tri skuadrat angleze

  • A.P /
  • 27 February 2024 - 15:59
Inzaghit ia kanë vënë syrin tri skuadrat angleze

Trajnerit të Interit, Simone Inzaghi ia kanë vënë syrin tri skuadrat angleze, Manchester United, Chelsea dhe Liverpooli.

47-vjeçari ka kontratë me Nerazzurrët deri në qershor 2025 dhe fiton 5.5 milionë euro neto në sezon plus shtesa.

Ofertat e Ligës Premier mund të arrijnë rreth 8-9 milionë euro në vit.

Barcelona është gjithashtu e interesuar, të cilin e shohin si pasuar të Xavi Hernandezit, i cili largohet në fund të sezonit.

(Kosova Sot Online)