Napoli rrezikon të humbasë mbi 100 milionë euro

  • A.P /
  • 27 February 2024 - 20:10
Napoli rrezikon të humbasë mbi 100 milionë euro

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka një arsye të vërtetë për shqetësim pasi klubi duket se do të humbasë mbi 100 milionë euro në të ardhura.

Napolitanët kanë qenë në një gjendje kaosi këtë sezon, që vije pas suksesit të tyre me fitimin e titullit të kampionit, 

Klubi ka shkarkuar dy trajnerë, Rudi Garcian dhe Walter Mazzarrin, gjatë muajve të fundit pas një rënieje të rëndë në formë dhe rezultate.

Trajneri i Kombëtares së Sllovakisë, Francesco Calzona, është aktualisht në krye të skuadrës.

(Kosova Sot Online)