Guild Eagles e mposhtin bindshëm ekipin nga Serbia

  • A.P /
  • 24 April 2024 - 16:56
Guild Eagles e mposhtin bindshëm ekipin nga Serbia

Guild Eagles e kanë shënuar fitoren e radhës në turneun CCT.

Ekipi kosovar në Counter-Strike 2 fitoi 0:2 ndaj ekipit nga Serbia, Zero Tenacity.

Fillimisht në “Mirage” shqiponjat fituan lehtësisht 13:6.

E në “Anubis” ekipi kosovar bëri një rikthim spektakolar. Ata ishin duke humbur 12:8, teksa bënë një rikthim për të fituar 16:13 në fund.

Tani, Guild Eagles kanë dy fitore në këtë turne dhe i prijnë renditjes tabelare.

(Kosova Sot Online)