Interi ka një strategji për ta ‘vjedhur’ sulmuesin Zirkzee, dy lojtarë mund të përfshihen në marrëveshje

  • S.A /
  • 25 April 2024 - 11:58
Interi ka një strategji për ta ‘vjedhur’ sulmuesin Zirkzee, dy lojtarë mund të përfshihen në marrëveshje

Interi thuhet se mund të përfshijë talentin Valentin Carboni në një marrëveshje shkëmbimi të lojtarëve plus para për Joshua Zirkzee, por Nerazzurrët gjithashtu mund të heqin dorë nga një klauzolë për mesfushorin Giovanni Fabbian, transmeton "Kosova Sot Online".

Nerazzurrët i janë bashkuar garës për të nënshkruar me yllin e Bolognës, Zirkzee dhe La Gazzetta dello Sport ka shpjeguar strategjinë e mundshme të Interit për të nënshkruar me sulmuesin holandez në verë.

Sipas gazetës italiane, Carboni është një futbollist që Interi është i gatshëm të përfshijë në një marrëveshje shkëmbimi lojtarësh plus para për të ulur çmimin e Zirkzee, i cili do të kalojë 50 milionë euro.

Carboni aktualisht është i huazuar te Monza, ku ka shënuar dy gola dhe ka dhënë katër asistime në 27 paraqitje në të gjitha garat.

Sipas Gazzetta dello Sport, Fabbian është një tjetër lojtar që mund të përfshihet në negociata edhe nëse, në këtë rast, nuk do të ishte një marrëveshje e vërtetë shkëmbimi.

Bologna, në fakt, nënshkroi 20-vjeçarin nga Interi në një transferim të përhershëm verën e kaluar, por Nerazzurrët kanë një opsion për të ri-nënshkruar mesfushorin premtues për 12 milionë euro në vitin 2025.

Ndërkohë, Bologna nuk mund ta shesë lojtarin në ndonjë klub tjetër, kështu që Interi mund të pranojë anulimin e kësaj klauzole dhe marrjen e Zirkzee për një tarifë më të ulët.

Milani dhe Arsenali janë gjithashtu të interesuar për Zirkzee dhe Gazzetta dello Sport raportoi të mërkurën se Topçinjtë ishin gati t’i ofronin sulmuesit holandez një kontratë 6 milionë euro në vit deri në vitin 2029

(Kosova Sot Online )