Sylvinho publikon listën e gjerë, ftohen Daku e Hoxha

  • A.P /
  • 27 May 2024 - 16:18
Sylvinho publikon listën e gjerë, ftohen Daku e Hoxha

Përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho ka publikuar listën e gjerë të futbollistëve të ftuar për kampionatin Evropian që këtë verë mbahet në Gjermani.

Një pjesë e vëmendjes së opinionit ishte tek futbollistët kosovar të cilët po e përfaqësojnë Shqipërinë.

Nga lista e publikuar nga braziliani, janë të ftuar Mirlind Dakun dhe Arbër Hoxha, ndërsa nuk është ftuar Arbnor Muja.

Shqipëria do të jetë në grupi B, së bashku me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë.

Kampionati Evropian do të nis më 14 qershor dhe përfundon më 14 korrik.

Kjo do të jetë hera e dytë në histori për Shqipërinë që merr pjesë në një kampionat Evropian, pas atij të vitit 2016.


(Kosova Sot Online)