Calhanoglu thyen heshtjen dhe flet për spekulimet rreth Bayern Munichut

  • S.A /
  • 25 June 2024 - 10:38
Calhanoglu thyen heshtjen dhe flet për spekulimet rreth Bayern Munichut

Hakan Calhanoglu ka lëshuar një deklaratë për të mohuar zërat se ai po shtyn të largohet nga Interi për në Bayern Munich, duke thënë se është jashtëzakonisht i lumtur në Inter, transmeton "Kosova Sot Online ".

Mesfushori turk ishte i lidhur me një qasje nga gjigantët gjermanë dhe raportet në Turqi dhe Gjermani sugjeruan se një propozim prej 70 milionë euro ishte rrugës për në San Siro.

Kjo do të ishte e vështirë për këdo që ta refuzonte, veçanërisht pasi Calhanoglu ka lindur dhe është rritur në Gjermani, kështu që do të ishte një mundësi për t’u kthyer në shtëpi. Megjithatë, të hënën në mbrëmje ai ka lëshuar një deklaratë përmes kanaleve të tij në rrjetet sociale, duke mohuar një gjë të tillë. 

“Në dritën e thashethemeve të fundit që qarkullojnë në media, do të doja të përfitoja nga ky rast për të trajtuar drejtpërdrejt situatën”.

“Deri më tani nuk kam komentuar spekulimet pasi fokusi im aktual mbetet si kapiten i Kombëtares Turke për EURO 2024”.

“Megjithatë, besoj se tani është e përshtatshme të bëhet një deklaratë e qartë për të parandaluar çdo keqkuptim të mëtejshëm”.

“Jam jashtëzakonisht i lumtur te Interi. Marrëdhënia që ndaj me klubin dhe tifozët tanë të jashtëzakonshëm është vërtet e veçantë”.

“Së bashku, ne kemi arritur momente të rëndësishme dhe jam i emocionuar për perspektivën për të fituar më shumë trofe me Interin në të ardhmen”.

“Edhe një herë, tani jam plotësisht i përqendruar për të bërë të lumtur njerëzit e vendit tim”.

“Faleminderit për mirëkuptimin dhe mbështetjen tuaj. Forza Inter. Calha juaj”, ka shkruar Calhanoglu në Instagram.

Nuk mund të ishte një deklaratë më e qartë e qëllimit nga 30-vjeçari, i cili po mbyll interesin e Bayern Munichut përpara se të përshkallëzohet më tej.

Ai u nënshkrua nga Interi si lojtar i lirë kur u lirua nga rivalët e tyre e qytetit, Milani, në verën e vitit 2021 dhe ka lulëzuar në këtë mjedis të ri, veçanërisht pasi trajneri Simone Inzaghi gjeti një rol të ri për të si një lojtar i thellë.

Ndërsa Calhanoglu nuk ka ndërmend të shtyjë për një largim, mbetet për t’u parë nëse Interi do të jetë në gjendje t’i rezistojë ofertave masive për të, veçanërisht pasi çdo shitje do të llogaritet si fitim i pastër. 

(Kosova Sot Online )