Një dokumentar për jetën e Rihannës publikohet në vitin 2021

  • E.K /
  • 05 shtator 2020 - 09:27
Një dokumentar për jetën e Rihannës publikohet në vitin 2021

Regjisori Peter Berg dhe Rihanna kanë punuar në një dokumentar në lidhje me këngëtaren për disa vitet e fundit. Gjatë një interviste të fundit me Steve Weintraub të Collider rreth bërjes së reklamës së mbushur me yje që ai drejtoi për Frito-Lay për kthimin e shumë pritur të sezonit NFL, Berg ndau detaje emocionuese të projektit dhe lansimi i tij është afër.

“Dokumenti i Rihanna është diçka për të cilën unë kam punuar me të për gati katër vjet tani,” tha ai. “Amazon do ta lëshojë atë verën e vitit të ardhshëm, diku me shpresë rreth katër korrik. Ka qenë një udhëtim vërtet epik, katër vitet e fundit me të. ”

 Berg gjithashtu përmend statusin e Rihanna si një biznesmene dhe artiste e muzikës si një arsye pse dokumentari ka marrë kaq shumë kohë për të përfunduar. “Ajo është një grua e shquar, e cila çdo ditë duket se rritet dhe degëzohet në biznese të reja dhe përpjekje të reja me një ritëm që është pothuajse e vështirë të mbash me të,” tha ai. 

“Kështu që sa herë që mendojmë se do ta përfundojmë filmin, ajo bën diçka si fillimi i një linje mode si Fenty, ose linja e saj për të brendshme, ose linja e saj e kujdesit për lëkurën. Ajo po qëllon në të gjithë cilindrat.

Berg është gjithashtu duke punuar në një dokumentar për një figurë tjetër të shquar muzikore, të ndjerin Chris Cornell , edhe pse projekti është shumë herët në fazën e zhvillimit.

(Kosova Sot Online)