Adele është ndarë përfundimisht nga ish-bashkëshorti i saj

  • A.P /
  • 05 mars 2021 - 16:47
Adele është ndarë përfundimisht nga ish-bashkëshorti i saj

Adele dhe ish-burri Simon Konecki përfunduan divorcin e tyre gati dy vjet pasi ata njoftuan vendimin e tyre për t’u ndarë, konifrmoi Us Weekly.

Një gjykatës nënshkroi marrëveshjen të enjten, 4 mars, që do të thotë se Adele, 32 vjeçe dhe Konecki, 46, janë divorcuar zyrtarisht.

U raportua se Adele dhe ish burri i saj paraqitën një paketë gjykimi muajin e kaluar, por nuk ishte nënshkruar nga gjykatësi deri më tani.

Në pako, të paraqitur nga fituesja i Çmimit Grammy, dyshja vendosi të përcaktojë të drejtat mbi pronën e komunitetit dhe borxhet përmes ndërmjetësimit.

Adele dhe ish-i i saj përfaqësuan veten e tyre në këtë çështje.

Image

(Kosova Sot Online)