Vritet reperi i njohur

  • E.K /
  • 08 mars 2021 - 08:22
Vritet reperi i njohur

Reperi nga Hjustoni i SHBA-së, Chucky Trill u qëllua me armë nga persona të paidentifikuar, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme

Chucky Trill, emri i vërtetë i të cilit është Corey Detiege, ishte në Atlanta për të performuar në një ngjarje virtuale dhe për të bërë lidhje muzikore gjatë fundjavës ‘All-Star’ të NBA, sipas Boneafide Management.

Sipas Policisë së Qarkut Gwinnett, departamenti iu përgjigj një telefonatë për të shtëna para orës 3 të mëngjesit. Kur oficerët arritën në vendin e ngjarjes, ata gjetën një automjet të ndaluar dhe një viktimë mashkull.

Detiege u qëllua të paktën një herë dhe vdiq në spital, tha policia. Autorët dyshohet që të jenë larguar pasi kanë qëlluar drejt reperit. Ende mbetet e paqartë arsyeja përse i mori jetën, por policia po vijon hetimet për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e personave të përfshirë në këtë ngjarje të rëndë.

Detiege, i cili është nga South Park, kishte shumë lidhje me komunitetin e repit në Hjuston. Babai i tij ishte një reper në grupin Trinity Garden Cartel përsëri në vitet ’90 nën Rap-A-Lot Record.

(Kosova Sot Online)