Kush është më i varfëri nga Kardashianët?!

  • G.G /
  • 10 qershor 2021 - 12:39
Kush është më i varfëri nga Kardashianët?!

Pasuria prej 10 milion do të bënte që çdo familje të konsiderohej shumë e pasur, por Kardashians nuk janë një familje e zakonshme. Pasuritë e tyre lëvizin në mënyrë proporcionale dhe në fakt për secilin anëtar të familjes veç e veç. 8 anëtarët më të famshëm të familjes Kardashian-Jenner kanë pasurinë e tyre neto që tejkalon 10 milion me gjysmën e tyre që kanë më shumë se 100 milion në pasuri të patundshme. Po flasim për prindërit Kris dhe Caitlyn dhe fëmijët e tyre Kim, Khloé, Kourtney, Kylie, Kendall dhe Rob. Nëse i bashkoni të gjithë, të ardhurat e tyre totale arrijnë 2.4 miliardë. Pasuria e tyre është më e madhe se prodhimi kombëtar bruto i dhjetëra vendeve. Por kush është anëtari më i pasur i familjes së famshme? Kush është më i varfëri nga 8? Me Keeping up me Kardashian të përfunduar pas 20 sezonesh, është një kohë e mirë për ta kërkuar atë.

Kim Kardashian: 1 miliard dollarë

Nuk është për t'u habitur që më i pasuri në familje është ai që është më i famshëm dhe i njohur. Në vitin 2021, revista Forbes e vendosi atë në listën e miliarderëve. Pasuria e saj është për shkak të shfaqjes së famshme të realitetit, por ky ishte vetëm fillimi. Kim Kardashian tani ka kompaninë e saj të kozmetikës dhe veshjeve.

Kylie Jenner: 700 milion

Anëtarja më e re e familjes është shumë e lartë në listë dhe në fakt për një kohë ajo u konsiderua më e pasura nga të gjitha. Pasuria e saj vjen nga televizioni por kryesisht nga kompania e saj e kozmetikës që ka revolucionarizuar shitjet në internet.

Kris Jenner: 190 milion

Nuk do të ishte ekzagjerim të thuash që ajo ka fituar shumë para nga fëmijët e saj. "Momager" i reality show-t më të famshëm televiziv punoi shumë për të krijuar dhe mirëmbajtur markën "kardashian". Paratë e saj vijnë nga përqindjet që merr nga gjithçka që bëjnë fëmijët e saj.

Caitlyn Jenner: 100 milion

Ai doli në dritë si atlet dhe telestar Bruce Jenner dhe shijoi një jetë të famshëm. Aktivitetet e saj të ndryshme e bënë atë të pasur: Nga Lojërat Olimpike te bashkëpunimet e saj tregtare. Ajo u shfaq në shfaqjet televizive, krijoi një bandë produktesh dhe publikoi një libër për jetën e saj. Tani, ai do të bëjë një karrierë politike.

Khloe Kardashian: 50 milion

Një nga fëmijët e mesëm të familjes, ka gjetur sukses në shumë projekte të ndryshme por ata nuk kanë arritur në pikën ku janë motrat e saj. Kjo nuk do të thotë se ai nuk bëri mirë.

Kourtney Kardashian: 45 milion

Ai ka bërë para nga 9 shfaqje të ndryshme televizive, të gjitha natyrisht që lidhen me Keepinh me Kardashians dhe një tjetër ndoshta do të shfaqet. Nëna e tre fëmijëve gjithashtu ka të ardhura nga llogaria e saj personale në Instagram pasi kërkoi të paktën 100,000 dollarë për të bërë një postim të sponsorizuar.

Kendall Jenner: 45 milion

Çdo anëtar i familjes ka një bukuri të veçantë por Kendall është e vetmja që fitoi prej saj. Në vitin 2017, Forbes e renditi atë në mesin e modeleve më të paguara në botë, duke lënë mënjanë Gisele Bundchen, e cila ishte e para për më shumë se një dekadë. Atë vit Kendall arriti në 22 milion nga pasarelat, editorialet dhe bashkëpunimet e markave dhe arriti t'i shpërndajë ato gjatë viteve.

Rob Kardashian: 10 milion

Ai është njeriu më i pasur në familje, por është gjithashtu një milioner, edhe pse nuk ka profilin që motrat e tij kanë në botën e mediave sociale. Së bashku me paraqitjet e tij në televizion, ai krijoi kompaninë e tij të quajtur Arthur George. Kohët e fundit, ai nisi salcën e tij.

(Kosova Sot Online)