Për të gjithë kuriozët, “Netflix” ka publikuar trailerin e parë të dokumentarit të Kanye West

  • E.K /
  • 27 shtator 2021 - 13:10
Për të gjithë kuriozët, “Netflix” ka publikuar trailerin e parë të dokumentarit të Kanye West

Dokumentari i ardhshëm i Kanye West, Jeen-Yuhs do të publikohet së shpejti në “Netflix”.

Gjatë trailerit, reperi përformonte me mikun dhe bashkëpunëtorin e tij, Mos Def, ndërsa shoqërohej me një grup individësh të tjerë.

Ky dokumentar pritet të dalë për transmetim në vitin 2022.

Në klip thuhet se disa nga pjesët e tij janë xhiruar në New York gati 20 vjet më parë.

Lajmet për dokumentarin u raportuan për herë të parë nga Billboard, i cili fillimisht dha informacione rreth projektit në muajin prill.

Aty do të shfaqen shumë tema nga jeta e interpretuesit, përfshirë ofertën e tij të dështuar për presidencën e Shteteve të Bashkuara dhe vdekjen e nënës së tij, Donda West.

Ndërkohë nuk dihet nëse marrëdhënia e tij me Kim Kardashian dhe jeta e tij familjare do të shfaqen në film.

Mediat e huaja raportuan se Netflix fitoi të drejtat për dokumentarin për gati 30 milionë dollarë, megjithëse Variety e kundërshtoi atë shumë.

Funksioni u drejtua nga producenti i dyshes Clarence Simmons dhe Chike Ozah, të njohur edhe si Coodie dhe Chike, të cilët më parë kanë punuar me reperin në videot muzikore për këngët e tij “Jesus Walks” (Version 3) dhe “Through The Wire”.

Gjithashtu ish-truproja e reperit, njoftoi më herët se do të punonte në një dokumentar, ku ai do të fliste mbi punën e tij si pjesë e ekipit të sigurisë së West.

(Kosova Sot Online)