A është ky i dashuri i ri i Dua Lipës?

  • A.P /
  • 12 January 2024 - 21:00
A është ky i dashuri i ri i Dua Lipës?

Duket Dua Lipa ka harruar ish-partnerin e saj Romain Gavras, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Sipas medias Page Six këngëtarja me origjinë shqiptare është në një lidhje dashurie me aktorin britanik Calum Turner.

Këngëtarja dhe aktori, i cili aktualisht po shfaqet në dy produksione të mëdha të Hollivudit, u panë duke kërcyer në një festë në Los Anxhelos për premierën e miniserialit “Masters of The Air” të mërkurën mbrëma, në 10 janar. Kjo ka ndezur thashethemet e forta se ata janë një lidhje. Një burim për Page Six tha se ata janë vërtet në lidhje.

 

 

“Është e lidhje e re, por ata janë të çmendur për njëri-tjetrin.”

Edhe pse janë ditët e para të lidhjes, statusi i marrëdhënies së tyre është padyshim goxha serioz, pasi Lipa mori pjesë në eventin që është i rëndësishëm për të. “Ajo ishte në premierë për ta mbështetur atë”, shtoi burimi.

Përveç “Masters of The Air”, i cili është prodhuar nga Tom Hanks dhe Steven Spielberg, 33- Turner vjeçar gjithashtu luan në filmin e fundit të George Clooney, ‘The Boys in the Boat’, i cili sapo ka dalë në kinema. Më parë ai u shfaq në dy filma në ekskluzivitetin ‘Fantastic Beasts’.

Në frontin personal, Turner ka qenë në lidhje me Vanessa Kirby, e cila së fundi luajti në “Napoleon” dhe u nominua për një Oscar për “Pieces of a Woman” të vitit 2020. Por ndërsa karriera e tyre u ngrit, marrëdhënia e tyre pësoi ulje dhe ngritje dhe ata gradualisht u larguan.

Sa i përket Dua Lipës, në fillim të dhjetorit u bë e ditur se ajo u nda nga regjisori francez, Romain Gavras, pas 8 muajsh lidhje. Ajo më parë ishte në lidhje me vëllain e Gigi dhe Bella Hadid, Anwar, nga viti 2019 deri në 2021.

Image

(Kosova Sot Online)