Dr.Florin e përkujton me mall vajza e tij

  • A.P /
  • 28 February 2024 - 16:17
Dr.Florin e përkujton me mall vajza e tij

Aerusti i njohur shqiptar sot do të festonte ditëlindjen e 45-të. Bëhet fjalë për Dr.Florin, i cili u nda nga jeta në nëntor të 2014-ës, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Vdekja e tij ishte një humbje e madhe për artin shqiptar dhe e pabesushme për miqtë e shokët e tij.

 

Edhe pas 10 vitesh pas humbjes së tij, ai mbetet një figurë e paharruar, dhe miqtë e për më tepër familjarët e kujtojnë me mall.

Vajza e tij Kaltrina e ka kujtuar me dy foto të veçanta me babain.

Image

(Kosova Sot Online)