Populli i ra dajak "Vetëvendosjes"! - Opinione - Kosova Sot
Populli i ra dajak "Vetëvendosjes"!

Populli i ra dajak "Vetëvendosjes"!

VV-ja hyri me fodullëk në zgjedhjet e 22 tetorit dhe doli si dhi e zgjebosur

Përse gënjeu paturpësisht tellalli apo kasneci Dardan Mulliqaj, se "Vetëvendosje" do t´i fitojë më së paku tetë komuna, por ndoshta edhe më shumë, dhe fitoi hamamin e Hyrës. "Vetëvendosje" është kopil i klanit famëkeq "Pronto" dhe do t'ia them unë. Hej, ti kopil i deridjeshëm i klanit PRONTO, që je larguar nga puna për hajni, që ke uzurpuar pronën shoqërore, që nuk ta ka lënë as baba e as nëna, qepe çorapen, se tashti t´i do të jesh në radhë. Kot e ke që vrapon me VETËVENDOSJEN, që ta kanë hedhur një kockë për të gërryer. Do të të mbetet në fyt

Në zgjedhjet e 22 tetorit 2017, klubi "Vetëvendosje" hyri me fodullëk, duke harruar se është dhi e zgjebosur, ama me bishtin përpjetë. Ky klub me gjasë nuk mendoi dhe harroi se populli është duke i vëzhguar me syrin vëzhgues, se vota e elektoratit u tradhtua dhe nuk vendosi gjë dhe se këta tinëzisht u lidhin me bandën serbiane që quhet Devolli, duke i thënë takat në zemër të Prishtinës, leje ndërtimi dhe shëtitjet e Shpend Ahmetit nëpër jahtet luksoze disa milionësh në ujërat e thella të Malit të Zi, natën pa hënë, me përcjellje dhe tinëzisht u dërgua si kokrra e mollës ky djali duke bërë sallamadi dhe dyzen ahengu atje, ndërkaq, popullin në Prishtinë e la si jetim pa pirë e pa ngrënë. Kur u kap me pelë për dore, që atje këmbë mbi këmbë mbante duke bërë kokrrën e sefasë populli u pezmatua dhe e vuri në shenj e nishan jo vetëm Qaushin e Prishtinës, por edhe këtë kope banditësh që interesat e tyre të xhepit e vunë mbi fukarallëkun e popullit. Qytetarët tashmë në Kosovë ia "kishte mbledhur benë" se do t´i kthejnë patkonjtë mbrapsht dhe si thuhet nga viset tona: "Atë kë e ha gjarpri, nuk e ha më ujku". Zgjedhjet që ishin në qershor dhe këta sejmenë e rriten mendjen dhe menduan se u kapën për Zotin. Mirëpo, këta axhami harronin se shumë shpejt e humben "takatin". Nëpër tubime, bartnin njerëz me autobusë komfor se kishin para me thasë që i financonte banda famëkeqe serbiane Devolli, për të mashtruar popullin se ja sa shumë ka 'Vetëvendosje' simpatizantë në tërë Kosovën, sepse me çdo kusht sipas kësaj bande do të duhej të fitonte ky klub i 'Vetëvendosjes', përndryshe do të prisheshin shumë plane djallë- zore në mes këtyre bandave. Kot. Nuk piu ujë më rrena që lëshonte kjo kope e dalë nga stanet e klanit 'Pronto'. Harronin se janë dhi e zgjebosur dhe ngrinin bishtin përpjetë.

VV-ja nuk e fitoi asnjë komunë të Kosovës

Dardan Mulliqaj, kasneci, apo tellalli i këtij klubi, dite më parë (mund të kërkoni në google) dhe lëshoi rrenën në popull, nejse këta nuk kanë dert fare për moral, rrena dhe mashtrime, sepse e kanë në gjak dhe tha:"... ne i kemi të sigurta tetë qytetet e mëdha ku do të fitojmë, por mund t´i fitojmë edhe më shumë...", kështu e tha ky tellall dhe çka doli? Fituan trashtë e Sulës, si themi ne në anën tonë, në Zhur, të krahinës së Lumës. Përse gënjen more dabiç, more karanfil? Merreni me mend se vetëm ky klub, pra 'Vetëvendosje' nuk fitoi si e vetme në asnjë qytet apo komunë të Kosovës. A nuk është ky turp, a nuk është bërë horë dhe gazi i botës!?. Me shumë të drejtë thuhet se politika është kurvë dhe kjo u vërtetua tashmë. Ato pa fije turpi edhe dalin para kamerave televizive dhe flasin e gënjejnë, pa u skuqur fare.

Klubi 'Vetëvendosje' është kopil i klubit banditësh që quhet "Pronto"

Ata që nuk e kanë ditur deri më tani se këta axhaminj të klubit 'Vetëvendosje' janë kopilë të dalë dhe të lënë rrugëve nga "PRONTO". Perse? Ja tregoj unë këtë dhe ju do të bindeni dhe askush nuk mund të kundërshtojë. Vetëm shikoni se disa kandidatë që kanë garuar nëpër komuna të ndryshme të Kosovës, në cilën bandë politike ishin? Po pyes shumë kandidatë që garonin në emër të 'Vetëvendosjes' në cilën parti ishin? Ju të 'Vetëvendosjes' po ju pyes për të tretën herë: këta kandidatë që garonin në cilën bandë politike ishin më herët? Flisni edepsëzë! Dhe, jo vetëm këta, por shumë kopilë ka në këtë klub që i ka lindur kurva e quajtur "PRONTO". Dhe, jo vetëm kaq, dale- dale, se do t´i përmendim me emër dhe mbiemër dhe do ju nxjerrim lakrat sheshit një nga një. Kur je i sëmurë dhe shkon te mjeku dhe ky gjen ndonjë sëmundje. Të pyet për origjinën e sëmundjes:A e ka baba, nëna...? Dhe tregon se sëmundja është trashëgimi. Pra, origjina e këtyre kopilëve që garonin, në qoftë se ai drejtpërdrejt nuk ishte i lindur kopil nga e ëma kurvë që quhet"PRONTO", do të duhej të jetë kopili i madh nëna ose babai. Ka mjaft se i kemi vëzhguar me grupin që e udhëheq unë dhe këtu jam i detyruar t´i përgjigjem një kopili të madh që luan nëpër rrjete sociale që i ka dalë zëri si të ishte grua do të fuste një katund në shamatë". Qepe, sa s´ta qepa unë, se e di se je hajn i flakur nga puna, je uzurpator i tokës shoqërore që nuk ta ka lënë as baba e as nëna. Ti je kopil i lënë rrugëve dhe shkove te klubi' Vetëvendosje', kurse dikur vrapoje si qen i zgjebosur pas klanit 'Pronto'. Kur u punësove, në cilën parti ishe? Fol, hajn, fol."

Keni vjedhur dhe shëtitur nëpër jahte luksoze

Tashti, pyesni këta kopilë, sepse këta janë të pafytyrë, këta janë të pamoral, janë dilenxhinj: Në cilën parti ke qenë me parë që ike të 'Vetëvendosje'? Këta kopilë më së shumti i ka pjellë nëna kurvë që quhet "PRONTO" dhe ka edhe disa që i ka pjellë nëna rrospie që quhet titiste e ish-jugosllavëve e dalë nga bishtat e udb-së serbiane që quhet LDK. Unë, nuk e di se si thuhet nga anët tuaja, por nga anët tona dhe nga viset e mia të thella nga burrat që kanë qenë si kreshnik të lashtësisë ky soj quhen kopilë të lënë në derë. Këta mund t´i quash edhe melezë. Dhe, merreni me mend, këta mundohen t´i flasin popullit për vatan e për politikë. Heshtni se populli ju njeh që jeni kopilë të lënë rrugëve. A marrin gomarët vesh në muzikë, aq soji i juaj merr vesh në politikë. Ju kopilë keni ikur nga inati dhe tani vraponi për një kockë. Dhe kjo kockë ka për t´u mbetur në fyt dhe do të ngordhni si qentë e zgjebosur se mjaft më keni luajtur me fatin e popullit. Mjaft më, keni vjedhur dhe shëtitur nëpër jahte luksoze duke bërë kokrrën e sefasë e populli ishte i prekur nga fukarallëku mish e asht, nuk kishin çka t´u shtronin fëmijëve as bukë e kripë, nuk kishin para për të blerë ilaçe për t´i shëruar plagët. Dhe, ju kopilë të dehur tapë fare dhe të mbushur paratë me thasë me hajni nga bandat serbe bënit aheng me def e violinë. Në fyt ka për t´u mbetur. Ju, vagabondë, banditë e kryebanditë, ju hajna keni siguruar pasuri me vjedhje për njëzet-tridhjetë breza e luani me pagat e veteranëve të luftës që kishin lënë gjymtyrët nëpër bjeshkët e thepisura duke luftuar kundër bandave serbo-çetnike dhe mercenarëve ruse dhe ju i vishni rrospitë tuaja edhe me gëzof leopardi!

Balotazhin keni për ta humbur dhe shtrirë përtokë

Tashti balotazhin keni për ta humbur dhe shtrirë përtokë për t´i hyrë matematikës së klanit famëkeq, banditesk, që quhet PRONTO, që vodhi deri në palcë shtetin më zi se nipat e Drazh Mihajlit dhe ish-jugosllav-t, titistët e dalë nga bishtat e UDB-së serbiane që quhet LDK dhe që të dyja bashkë janë të zier në kuzhinat e Beligradit dhe do të bëhet lesh arapi. Dhe, sërish kopilët që i pollën dhe i lanë rrugëve do të mbesin rrugëve dhe do të lehin si qenë të sokakëve në njerëz që nuk i njohin... -Po a dini ju more kopilë se kur kris pushka pas dasmës nuk ka zë, nuk dëgjohet. A e dini këtë marifet apo nuk e dini? Kësaj radhe po e mbyll me: "POPULLI U RA DAJAK DHE HU TE KOKA E TE KËMBËT KËTYRE KOPILËVE, PËR T´UA DREJTUAR KURRIZIN...". Por, mos u besoni deri në fund këtyre banditëve dhe kryebanditëve të bandave politike, se këta janë hajna, janë mashtrues, janë rrenacakë, janë dilenxhinj, fare nuk kanë gajle se ju tradhtojnë, se tradhtinë e kanë në gjak. Këta sërish mund të bëhen bashkë dhe i harrojnë të sharat dhe ofendimet, sepse këta janë soj kurve dhe race e poshtër që vrapojnë pas hajnisë si zagarët pas kockave. Këta zagarë hajninë e kanë në gjak!
Kaq për sot nga unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI. Kësmet, në të ardhmen do të lexoni si po ndahet VETËVENDOSJE NË DY KRAHË, SIPAS BURIMEVE TË SIGURTA, QË VIJNË NGA OBORRI I KËSAJ BANDE...

Për të gjitha që shkruaj dhe them për këta hajna, banditë dhe kryebanditë, jam i gatshëm të përgjigjem moralisht, penalisht, juridikisht, me polemika etj

(Kosova Sot)

1 orë e 14 minuta më parë
16/10/18