Temperaturat do të rriten sot dhe ditëve të ardhshme, por nga kjo ditë moti destabilizohet sërish

  • E.K /
  • 21 gusht 2020 - 08:28
Temperaturat do të rriten sot dhe ditëve të ardhshme, por nga kjo ditë moti destabilizohet sërish

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe mjaft i nxehtë. Temperaturat maksimale pritet sillën nga 27 deri në 32 gradë Celsius në nivel vendi.

Për fundjavë në tërë rajonin na pret mot me diell edhe më i nxehtë. Temperaturat do të sillën nga 30 deri në 35 gradë Celsius.

Të dielën pasdite vonë mund të ketë ndonjë zhvillim të izoluar kryesisht në ndonjë rajon kodrinoro-malor, kurse nga e hëna pasdite pritet destabilizim gradual i motit.

(Kosova Sot Online)