Një njeri në Kaliforni kapet ‘mbi trupin e gjyshes duke i ngrënë mishin’

  • E.K /
  • 24 gusht 2020 - 08:52
Një njeri në Kaliforni kapet ‘mbi trupin e gjyshes duke i ngrënë mishin’

Një burrë 37-vjeçar u kap duke qëndruar mbi trupin e gjyshes së tij dhe duke ngrënë pjesët e trupit të saj.

Një burrë u kap në Richmond, Kaliforni, pasi u gjet duke shqyer gjyshen e tij, në një rast që ka lënë ekzaminerët të sëmurë.

I dyshuari, i njohur si Dwayne Wallick, 37-vjeçar, u kap nga policët e Richmond që supozohet se e morën atë duke ngrënë gjyshen e tij 90-vjeçare, Ruby Wallick.

Zyrtarët kërkuan që Dwayne të ndalonte, megjithatë ai i anashkaloi ata dhe vazhdoi atë që po bënte, tha policia.

Ata përdorën një imobilizator ndaj tij megjithatë ai kishte pak ndikim dhe rezultoi një betejë midis të dyshuarit dhe policëve. U deshën katër zyrtarë që ta kapnin.

Wallick qëndron në një klinikë mjekësore, ku po mjekohet për plagë të papërcaktuara fizike, tha policia.

(Kosova Sot Online)