Ali Ahmeti nesër në Hagë për t’iu përgjigjur Speciales

  • E.K /
  • 01 September 2020 - 13:06
Ali Ahmeti nesër në Hagë për t’iu përgjigjur Speciales

Ministri i Punëve të Jashtme nga radhët e BDI-së, Bujar Osmani nga gazetarët sot u pyet edhe për thirrjen e Ahmetit nga Gjykata Speciale e Kosovës me seli në Hagë.

Osmani tha se kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, një ndër liderët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nga Specialja është ftuar si dëshmitar.

Kryetari i BDI-së, një muaj më parë konfirmoi se është thirrur nga Gjykata Speciale dhe se do të shkojë të dëshmojë.

Ahmeti pritet që nesër më dhe pasnesër të dëshmojë në Speciale.

(Kosova Sot Online)