Konfirmohen 147 raste të reja me koronavirus

  • E.K /
  • 01 September 2020 - 15:07
Konfirmohen 147 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar përmes komunikatës për media se në 24 orëshin e fundit në Kosovë janë konfirmuar 147 raste të reja me COVID 19.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 534 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 147 raste pozitive”, thuhet në komunikatë.

 

197 TË SHËRUAR DHE 147 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Mardi 1 septembre 2020

(Kosova Sot Online)