Mësoni motin për sot dhe nesër në Kosovë

  • E.K /
  • 04 shtator 2020 - 10:17
Mësoni motin për sot dhe nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër në vendin tonë do të mbajë mot me diell.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë celsius. Indeksi UV do të jetë i lartë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e institutit.

(Kosova Sot Online)