Zjarr i madh në repartin e koronavirusit, stafi nxiton të shpëtojë pacientët

  • E.K /
  • 11 shtator 2020 - 10:05
Zjarr i madh në repartin e koronavirusit, stafi nxiton të shpëtojë pacientët

Gjërat mund të kishin përfunduar në tragjedi kur makineria mori flakë në spitalin e Vadodara, në perëndim të Indisë. Por mjekët e shpejtë arritën të largojnë pacientët dhe nga zjarri nuk u plagos asnjë.

Në video shihet që mjekët rrethojnë pacientin që është më pranë flakëve dhe e shtyjnë atë drejt daljes. Sapo ata largohen një tym i frikshëm nis të dalë nga makineria.

(Kosova Sot Online)