15 vjeçarja zhduket në lumë, babai zhytet çdo mëngjes për ta kërkuar

  • E.K /
  • 14 shtator 2020 - 08:42
15 vjeçarja zhduket në lumë, babai zhytet çdo mëngjes për ta kërkuar

Një video e publikuar së fundmi në internet është bërë virale.

Në pamje shihet një baba i cili nuk heq dorë së kërkuari vogëlushen. E njëjta u mbyt në lumin Adda në parkun Bartesaghi në Sondrio.

Ai çdo ditë shkon te lumi, zhytet dhe lëshon britmë përmes shkëmbinjëve vajzën e tij Hafs e cila ishte vetëm 15 vjeç.

Për gazetën ditore Provinca e Sondrio prindi zemërthyer i bëri thirrje të gjithëve ta ndihmojnë për të gjetur të bijën e tij, Hafsën.

Nga autoritetet lokale vajza është deklaruar e zhdukur për më shumë se dhjetë ditë. 

(Kosova Sot Online)