Policia për 24 orë shqipton 562 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid

  • E.K /
  • 01 tetor 2020 - 09:42
Policia për 24 orë shqipton 562 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid

Numër i lartë i gjobave ditore për shkelje të ligjit anti-COVID-19.

Gjatë së mërkurës Policia e Kosovës ka shqiptuar 562 gjoba në bazë të ligjit COVID-19.

Ndërkaq 45 aksidente kanë ndodhur gjatë kësaj kohe, 19 me të lënduar dhe 26 me dëme materiale.

Policia ka shqiptuar 1160 tiketa në trafik.

Njoftohet se 27 persona janë arrestuar, 16 janë dërguar në mbajtje dhe tre në vuajte të dënimit.

(Kosova Sot Online)