Mot i qëndrueshëm, këto janë temperaturat

  • E.K /
  • 11 October 2020 - 10:15
Mot i qëndrueshëm, këto janë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se dita e diele do të vazhdojë me mot të qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesare nga drejtimi i verilindjes.

(Kosova Sot Online)