Sali Berisha feston përvjetorinin e 76 të lindjes, shkruan fjalë shpirti: Mirënjohës i jam Zotit dhe shqiptarëve bekime!

  • G.G /
  • 15 tetor 2020 - 10:38
Sali Berisha feston përvjetorinin e 76 të lindjes, shkruan fjalë shpirti: Mirënjohës i jam Zotit dhe shqiptarëve bekime!

Ish-kryeministri Sali Berisha feston sot përvjetorinin e 76 të lindjes. Ka qenë vetë Berisha i cili ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale këtë ditë të veçantë.

Lideri historik i demokratëve falenderon Zotin, familjen dhe miqtë për dashurinë dhe mbështjen, të cilët i quan edhe “eliksiri i udhëtimit tim”.

“Miq, sot 76 vjeç! Mirënjohje të pakufishme Zotit, familjes dhe të gjithe atyre që me dashurinë, miqësinë, besimin dhe mbështetjen kanë qenë dhe janë eleksiri i udhëtimit tim jashtë imagjinate 76 vjeçar. Zoti ju bekoftë!“, shkruan Berisha në postimin e tij, ku shfaqet me bashkëshorten e tij, Liri Berisha.

(Kosova Sot Online)