Haradinaj shkon për ngushëllime në familjen nga Deçani që i humbi dy djemtë në Gjermani

  • E.K /
  • 17 tetor 2020 - 12:36
Haradinaj shkon për ngushëllime në familjen nga Deçani që i humbi dy djemtë në Gjermani

Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar për ngushëllime familjen Arifaj nga Deçani, pasi në një tragjedi në Gjermani vdiqën dy djem të rinj të kësaj familjeje.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook shpresoi që tragjedi të tilla të mos përjetojë Kosova më.

“Në Ratish të Epërm për ngushëllime te familja Arifaj. Duke e ndjerë dhembjen e tyre, shpresojmë që tragjedi të tilla të mos përjetojmë më. Hasani e Bleriani, u prehshin në paqe”, ka shkruar Haradinaj.

Tri ditë më parë, një 13-vjeçar dhe 17-vjeçar vdiqën pasi u goditën nga një tren në Gjermani.

(Kosova Sot Online)