Mustafa flet për raportet me Vjosa Osmanin: Nuk po merremi me të

  • A.P /
  • 20 tetor 2020 - 21:19
Mustafa flet për raportet me Vjosa Osmanin: Nuk po merremi me të

I pari i LDK’së Isa Mustafa ka folur për mundësinë e formimit të një liste apo partie të re nga ana e Vjosa Osmanit, ish-kandidate e LDK’së për kryeministre.

“Ajo dëshiron që të themelojë listën ose parti. Është çështje e vlerësimeve të saj. Në qoftë se i ka vlerësimet e mira, të bazuara mund të ketë sukses”, thotë Mustafa.

Thotë se mes tyre nuk ka hatërmbetje dhe se largimi i Osmanit nga kjo parti nuk do të shënonte rastin e parë për partinë e themeluar nga Ibrahim Rugova.

“Jo s’kemi (hatërmbetje) sepse nuk guxojmë të kultivojmë marrëdhënie të hatërmbetjes. Në politikë kur hyn njeri hyn me një bindje politike dhe atë bindje që e ka zonja Osmani mund ta çojë më tutje kështu që nuk shohim asgjë të keqe në këtë aspekt’, tha Mustafa 

Por pse Osmani po e braktisë LDK’në?

“S’jemi marrë me ato analiza sepse nuk e konsiderojmë nevojë të merremi me to. Në politikë ndodhin ndarje. Në LDK s’është rasti i parë”, shtoi ai.

“S’po merremi me të fare. Nëse ka sukses i dëshiroj sukses”, përfundoi Mustafa.  

(Kosova Sot Online)