Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme, këto janë temperaturat

  • E.K /
  • 29 tetor 2020 - 15:11
Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme, këto janë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditëve në vijim do të ketë mot relativisht me diell dhe vranësira të cilat ditën e premte vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

Në fushat termike nuk parashihet të ketë ndryshime të dukshme, minimalet do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

Në mëngjes nëpër disa territore, kryesisht ultësira, parashihet të ketë mjegull, e cila do të jetë e paqëndrueshme. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

(Kosova Sot Online)