Isa Mustafa i ka dy fjalë për Tomë Gashin

  • A.P /
  • 30 tetor 2020 - 17:05
Isa Mustafa i ka dy fjalë për Tomë Gashin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar ndaj ofendimit të mbrëmshëm që avokati Tomë Gashi i ka bërë anëtares së LDK’së, Melihate Termkolli.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Mustafa ka thënë se ofendimet që iu bënë Tërmkollit nga avokati Tomë Gashi janë të papranueshme, jo vetëm për LDK-në, por për çdo mendje civilizuese në Kosovë.

Mustafa e ka quajtur Gashin edhe të paedukatë.

“Pengesat që mbrëmë iu bënë në një emision televiziv znj Melihate Termkolli, anëtare e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, që ta shpreh mendimin e saj dhe ofendimet që pasuan ndaj saj nga avokati Tomë Gashi janë të papranueshme, jo vetëm për LDK-në por për çdo mendje civilizuese në Kosovë”, ka shkruar Mustafa.

(Kosova Sot Online)