Joe Biden e fiton Michiganin edhe zyrtarisht, merr edhe 16 vota elektorale

  • E.K /
  • 04 nëntor 2020 - 23:10
 Joe Biden e fiton Michiganin edhe zyrtarisht, merr edhe 16 vota elektorale

Joe Biden i është afruar shumë trimufit historik kundër Donald Trump.

Kandidati për President nga radhët e Demokratëve ka arritur ta fitoj shtetin e Michigan që ka rëndësi tejet të madhe në këto zgjedhje.

Bidenit tashmë ka 268 vota elektorale dhe i duhen vetëm edhe 2 vota për ta siguruar fitoren.

Ai është duke prirë në shtetin e Nevedas, ku aty mund t’i siguroj 6 vota elektorale dhe të ja jap goditjen e fundit Trumpit.

(Kosova Sot Online)