Një grua e ther me thikë një burrë në Prishtinë, Policia jep detaje

  • E.K /
  • 12 nëntor 2020 - 22:02
 Një grua e ther me thikë një burrë në Prishtinë, Policia jep detaje

Një burrë është therur me thikë në rrugën “Afrim Zhitia” në Prishtinë.

Në orët e mbrëmjes një grua e ka therur me thikë viktimën, i cili menjëherë ka marrë trajtim mjekësor.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Daut Hoxha.

 “Sonte rreth orës 18:00, ne rr. Afrim Zhitia në Prishtinë, është raportuar për një rast të therjes me thikë. Policia menjëherë ka dal në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme policore. Personi i lënduar ka marrë trajtim mjekësor nga kompetentet në vendin e ngjarjes.

“Sipas informatave dyshohet se viktima (mashkull) është goditur nga e dyshuara(femër), e cila është identifikuar dhe dërguar në stacion policor për procedura të mëtejme ligjore. Hetime tjera lidhur me rrethanat dhe motivin e incidentit janë në proces nga njësitet kompetente të policisë”, tha Hoxha.

(Kosova Sot Online)