I mituri dhunon fëmijën vajzë në Prishtinë

  • E.K /
  • 17 November 2020 - 09:58
I mituri dhunon fëmijën vajzë në Prishtinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje gjatë ditës në kryeqytet. Një i mitur atje dyshohet se e ka dhunuar një vajzë.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh. Sipas Policisë, viktima është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për ekazaminim.

“Prishtinë   16.11.2020 – 12:00. Është raportuar se i dyshuari i mitur mashkull kosovar dyshohet se ka dhunuar viktimën fëmijë femër kosovare. Njësitë relevante policore kanë dalur në vendin e ngjarjes. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili rekomandon  që viktima të dërgohet në IML për ekzaminim dhe rasti procedohet në procedurë të rregullt dhe vazhdon të hetohet”, thuhet në raport.

(Kosova Sot Online)