Në Prizren plagoset një 19 vjeçar, i dyshuari ikën nga vendi i ngjarjes

  • E.K /
  • 23 nëntor 2020 - 14:00
Në Prizren plagoset një 19 vjeçar, i dyshuari ikën nga vendi i ngjarjes

Një person i moshës 19 vjeçare është plagosur sot në Prizren, i dyshuari ndodhet në arrati mirëpo i njëjti është identifkuar nga policia.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

Ai tha se viktima është dërguar për trajtim mjëkësor dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

“Rreth orës 12:15 është lajmëru një viktimë në stacionin policor në Prizren, i njëjti është lënduar në këmbë nga arma e zjarrit dhe më pas ka pranuar edhe trajtim mjekësor. Sipas mjekëve ndodhet jashtë rrezikut për jetë”, tha Osmanollaj.

Ai tha se i dyshuari është në arrati, por policia e ka identifikuar dhe ndodhet në kërkim të tij. 

(Kosova Sot Online)