Kim Jong-Un përdor limuzinë që kushton 1.3 miliardë paund

  • E.K /
  • 25 nëntor 2020 - 14:32
Kim Jong-Un përdor limuzinë që kushton 1.3 miliardë paund

Ndërsa flitet shumë për vuajtjet dhe urinë e popullit të Koresë së Veriut, lideri King Jong-Un jeton mes luksit.

Një vëmendje të mëdha kanë tërhequr shpesh limuzinat Daimler që përdor në takimet e nivelit të lartë.

Lideri koreano-verior përdor një limuzinë gjermane, e cila kushton 1.3 miliardë paund.

Shitja e mallrave luksoze Koresë së Veriut, duke përfshirë limuzinat, është e ndaluar në bazë të sanksioneve të OKB-së, sanksione të vendosura si pjesë e planit për të ndalur planet ambicioze të Kim Jong-Un për armët bërthamore.

(Kosova Sot Online)