Ish-ushtari i UÇK’së njofton që mori ftesë nga Gjykata Speciale

  • A.P /
  • 28 nëntor 2020 - 19:37
Ish-ushtari i UÇK’së njofton që mori ftesë nga Gjykata Speciale

Ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka njoftuar se ka marrë ftesë nga Specialja.

Naim Kadolli, në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se do të paraqitet në Hagë më 12 dhjetor në orën 10:00.

Kadolli ka luftuar në zonën e Pashtrikut në brigadën 123 në Budakovë.

‘’Ftesën e kam marrë sot para 3-4 orësh, do të thotë në Ditën e Flamurit. Në shtëpi ma kanë sjellë ftesën një hetues çek dhe një austriak. Më 12 dhejtor duhet të jem në ora 10.00 në Hagë. Jam i ftuar në cilësinë e të dyshuarit, si dëshmitar i dyshuar. Letra ishte në versionin shqip dhe anglisht. Vetëm kaq di’’, tha Kadolli.

(Kosova Sot Online)