Vdes veterani që ndërtoi spitalin ushtarak të UÇK-së

  • E.K /
  • 05 December 2020 - 10:45
Vdes veterani që ndërtoi spitalin ushtarak të UÇK-së

Veterani i luftës, Elmi Krasniqi ka ndërruar jetë.

Lajmi është bërë i ditur nga familjarë të tij përmes një njoftimi për media.

Krasniqi, kishte ndërtuar Spitalin e parë Ushtarak në Likofc për ti trajtuar ushtarët e UÇK-së.

Aty ishte trajtuar komandanti legjendar i UÇK-së, Mujë Krasniqi dhe shumë luftëtarë të tjerë.

“Me dhimbje e pikëllim të thellë lajmërojmë farefisin, miqtë dhe dashamirët se më i dashuri jon  ELMI JETULLAH KRASNIQI  I lindur me 15.09.1952 pas një sëmundje ndërroi jetë me datën 04.12.2020 duke na lënë përjetë të pikëlluar. Varrimi i të ndjerit bëhet me daten 05.12.2020 në fshatin Qabiq ne lagjen e Krasniqve ne ora 15:00. Për shkak të situates se krijuar ju lusim që në varrim të mbani distancë për sigurinë e shëndetit. Të pikëlluar familja Krasniqi”, thuhet në njoftimin e familjes.

(Kosova Sot Online)