Policia njoftohet për një mjet të dyshimtë shpërthyes në Komoran, vijnë ekipet për dominim

  • E.K /
  • 05 dhjetor 2020 - 20:09
 Policia njoftohet për një mjet të dyshimtë shpërthyes në Komoran, vijnë ekipet për dominim

Policia e Kosovës bashkë me njësite tjera relevante të deminimit (EOD) janë duke ndërhyrë në një autobus në Llapushnik ku ka mjet shpërthyes.

Për këtë mjet të dyshimtë policia u njoftua nga një qytetar.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi.

“Sot, rreth orës 17:10, policia është njoftuar nga një qytetar se në një autobus i cili gjendet në fshatin Llapushnik, dyshohet për një mjet të dyshimtë”.

”Policia menjëherë ka dalur në vendin e ngjarjes dhe tek motori i autobusit shihet një mjet i dyshimtë. Më pas në vendngjarje janë ftuar edhe njësi tjera relevante që trajtojnë mjete të dyshimta”, deklaroi Krasniqi.

(Kosova Sot Online)