Vritet me thikë në gjoks murgu i manastirit në Bosnjë

  • E.K /
  • 08 December 2020 - 09:28
Vritet me thikë në gjoks murgu i manastirit në Bosnjë

Banorët e Shipovos së Bosnjës u tronditën të martën nga një krim i paparë, pasi një murg u gjet i vdekur në manastirin e fshatit Glogovac me plagë në trup të shkaktuara me thikë, nga të cilat edhe humbi jetën, raporton “Nezavisne novine”.

Megjithëse ky informacion nuk është konfirmuar zyrtarisht nga policia, një kordon i policisë dhe ekuipazheve të ambulancës kaloi përmes Sipovos, shkruan Vijesti.ba.

Sipas informacioneve jozyrtare, Murgu u godit me thikë në gjoks. Gjithashtu, siç zbulon Nezavisne, policia është në kërkim të një burri, i cili mund të jetë i lidhur me krimin, por informacioni nga autoritetet kompetente nuk është konfirmuar ende.

Në faqen zyrtare të manastirit thuhet: “Në mosbesim dhe pikëllim, ne informojmë të gjithë njerëzit e Manastirit të Glogovacit se një autor i panjohur vrau At Stefanin, një murg i vjetër i Manastirit të Glogovacit, me një thikë në mbrëmjen e 7 dhjetorit. Të gjitha detajet i këtij krimi të tmerrshëm do të shpallet më vonë si dhe do të bëhet e ditur koha e varrimit të murgut martir Stefan. KUJTESA E PNRJETSHME POUR JU, ATATN TON AND DHE VROLLAT STEFANI!”. 

(Kosova Sot Online)