Mbante maskë me vrima në shenjë proteste, deputeti gjerman shtrohet në spital

  • E.K /
  • 17 dhjetor 2020 - 13:25
Mbante maskë me vrima në shenjë proteste, deputeti gjerman shtrohet në spital

“Shërohu shpejt Thomas Seitz. Shpresoj që pas shërimit tënd të plotë do të ndalosh së bëri propagandë kundër masave për parandalimin e pandemisë”, shkroi deputeti gjerman, Mathias Hauer, për kolegun e tij të ekstremit të djathtë në parlament.

Bundestagu e ka bërë të detyrueshme mbajtjen e maskës në ambientet e tij dhe për këtë arsye deputeti Seit shkonte atje me një maskë me vrima në shenjë proteste. Tashmë ai është infektuar nga koronavirusi dhe duhet të shtrohet në spital për të marrë një trajtim më të specializuar.

Gjatë një seance, zv.presidentja e Bundestagut, Roth i ofroi Seitz një maskë tjetër, por ai nuk e pranoi duke thënë se është e kontaminuar.

(Kosova Sot Online)