Meteo Ballkan: Në këto vende të Ballkanit, do bjerë borë deri një gjysmë metër

  • G.G /
  • 25 dhjetor 2020 - 12:48
Meteo Ballkan: Në këto vende të Ballkanit, do bjerë borë deri një gjysmë metër

Ditët në vazhdim është parashikuar se do të ketë reshje të borës në Kosovë. Në Mal të zi dhe Bosne pritet të bjerë borë deri në gjysmë metër.

Kështu bën të ditur “Meteo Ballkan” përmes një postimi në Facebook.

“Shumica e territorit të Republikës së Kosovës do të zbardhet, por nga java tjetër ngritje e temperaturave, shikoni Malin e Zi dhe Bosnen ku do bjerë borë deri një gjysmë metër”, thuhet në postim.

https://www.facebook.com/MeteoBallkan/posts/1377816885888826

(Kosova Sot Online)