Zyrtari i AAK’së analizon NISMA’n: Partia e Limajt merr 5 deputetë në koalicon përndryshe ka veç 2 për qind

  • E.K /
  • 26 dhjetor 2020 - 16:05
 Zyrtari i AAK’së analizon NISMA’n: Partia e Limajt merr 5 deputetë në koalicon përndryshe ka veç 2 për qind

Ish- ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka thënë se nëse NISMA shkon e vetme në zgjedhje nuk do t’i arrinte as 2 për qind.

Ai tha se NISMA në koalicion me cilëndo parti vetëm do ta dëmtonte duke ia marrë deri në pesë deputetë, pasi sipas tij, i organizojnë strukturat që votën ta orientojnë në një listë prej 5 personave.

e

“Shpëtimin e vetëm Nisma e sheh nën ombrellën e ndonjë partie të madhe, përndryshe parlamenti e sheh vetëm nga TV. Po më bën përshtypje edhe transformimi i Bilall Sherifit. Nga njeriu që villte vrerë kundër PDK-së në njeri që në çdo paraqitje flirton me ta”, ka shkruar Sherifi.

Bajram Hasani mbante pozitën e Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, deri në shtator të vitit 2018, kur edhe ishte shkarkuar nga partia NISMA.

https://www.facebook.com/bajram.hasani1982/posts/3900676783298511

(Kosova Sot Online)