Ndërron jetë mjeku i njohur nga Covid-19

  • E.K /
  • 29 dhjetor 2020 - 09:06
Ndërron jetë mjeku i njohur nga Covid-19

Një tjetër lajm i hidhur ka ardhur mëngjesin e sotëm për bluzat e bardha.
Radiologu Hyqmet Musa ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me virusin Covid-19. Lajmin e ka bërë me dije kardiologu i njohur nga Kavaja Drini Bardhi, i cili përmes një statusi në facebook i shpreh ngushëllimet familjarëve.

Postimi i plotë: Te qofte dheu i lehte kolegu i nderuar, Dr.Hyqmet MUSTA.Radiolog i sakte, fjalepak, nga ata mjeke qe po i mungojne gjithmone e me shume spitalit tone. Per fat te keq virusi vazhdon te marre jete njerezish dhe mjekesh! Allahu na bashkofte ne xhehnet!

(Kosova Sot Online)