Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e së martës në jug të Shqipërisë

  • E.K /
  • 12 January 2021 - 10:07
Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e së martës në jug të Shqipërisë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e së martës në jug të Shqipërisë. Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, tërmeti ishte me magnitutë 4.0 të shkallës Rihter.

Thellësia vatrës sipas EMSC ishte 10 km, ndërsa distanca ishte 119 km në jug të Elbasanit dhe 9 km në lindje dhe juglindje të Himarës.

(Kosova Sot Online)